top of page

Instruktorzy

 

 

 

Przemysław Piekarski  - Instruktor, Kierownik Odpowiedzialny

Przygodę lotniczą rozpoczął w 1989 roku od szkolenia szybowcowego w Aeroklubie Gliwickim. Rok później był już posiadaczem licencji pilota szybowcowego. Szkolenie samolotowe rozpoczął parę lat później również w Aeroklubie Gliwickim na pięknym   i zarazem wymagającym samolocie Zlin 526f. Dalsze doświadczenie samolotowe rozwijał na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku Pilotaż. Uzyskał tu licencję pilota samolotowego zawodowego z uprawnieniami IR i ME. Instruktorem lotniczym jest od 1997 roku. Najpierw szkolił na szybowcach, kilka lat później także na samolotach. W międzyczasie latając jako pilot w liniach lotniczych, najpierw Prima Charter, później Air Italy Polska zdobywał doświadczenie w lotach na samolotach rejsowych po Europie, do Afryki i przez Atlantyk do Ameryki Południowej na samolotach Boeing 757 i Boeing 767.
Nalot ogólny 6200 godzin w tym jako instruktor 5000 godzin. Ilość godzin spędzonych na ziemi, nadzorując loty uczniowskie, nie sposób policzyć. Tych godzin się nie zapisuje, a jest ich znacznie więcej.
Jest miłośnikiem szybownictwa. Będąc jeszcze juniorem wywalczył Szybowcowe Mistrzostwo Polski Juniorów. W całorocznych zawodach szybowcowych zdobył także Puchar im. Ryszarda Bitnera. Pomimo, że zaprzestał latać wyczynowo na szybowcach, dalej udziela się w tej dyscyplinie sportowej na różne sposoby. W 2011 roku został powołany na stanowisko Trenera Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. W roku 2013 jego podopieczni zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Świata Juniorów. 

Pod koniec 2013 roku zaczął myśleć o założeniu własnej szkoły latania. W pierwszej połowie 2014 roku zaczęły się już poważne przygotowania, by w grudniu 2014 uzyskać Certyfikat Zatwierdzonej Organizacji Szkolenia Lotniczego HelenAir. Muzą do powstania szkoły, była jego żona Helena :)

 

Ireneusz Paś - Instruktor, Kierownik Szkolenia
Szymon Starosolski - Kierownik ds. Bezpieczeństwa
Grzegorz Francik - Instruktor

 

Absolwent Politechniki Opolskiej Wydziału Mechanicznego. Przygodę lotniczą rozpoczął

w 1999 roku od szkolenia paralotniowego na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Kolejnym etapem rozwoju było szkolenie lotniowe w szkole Aeromania w Mieroszowie w roku 2014. Ogólne doświadczenie lotniowe i paralotniowe (swobodne i z napędem) ok. 800 godzin w powietrzu. Kolejnym krokiem był kurs PPL w HelenAir w roku 2018 i przejście ze skrzydła miękkiego i usztywnionego na sztywne samolotowe. W roku 2020 uzyskał uprawnienia instruktora samolotowego FI(A)- do szkoleń LAPL, PPL, VFR NOC, uprawnienia IR/SE, oraz licencję CPL(A). Obecnie ogólny nalot na samolotach klasy SEP(L) ok. 1500 godzin w tym jako instruktor 1150 godzin.

Jak twierdzi, pasja przerodziła się w zawód, a łącząc te 2 rzeczy w ogóle sie nie pracuje :).

20200428_092730.jpg

     Jacek Boczkowski - Instruktor

Przygodę z lotnictwem rozpoczął już od najmłodszych lat za sprawą tradycji rodzinnej. W wieku 16 lat uzyskał licencję szybowcową, a rok później samolotową turystyczną. Większość lotniczej kariery związany z Aeroklubem Rybnickim, gdzie przez blisko 15 lat zdobywał doświadczenie lotnicze. Holował szybowce na różnego typu samolotach takich jak: ( PZL 104 Wilga, PZL 101 Gawron, Zlin 526 ML), również pilot instruktor na samolotach ultralekkich, na których latał holując  banery. Posiada doświadczenie w lotach dyspozycyjnych na samolocie C182T.

Pilot instruktor z licencją zawodową CPL(A) z uprawnieniem IR/ME

W swojej karierze latał na 20 typach samolotów i szybowców. Z wykształcenia inżynier, absolwent Politechniki Śląskiej na wydziale Mechanicznym Technologicznym. Nalot życiowy ponad 1600h.

Zawsze powtarza, że żadna rzecz na świecie nie daje tyle wolności co posiadanie pasji, a jeśli pasją jest lotnictwo, to mówi samo za siebie 😉.

received_639375516698014.jpeg

 Robert Szymiec- Instruktor

Pilot z licencją zawodową, wykładowca przedmiotów ścisłych głównie matematyki i fizyki. Nauczyciel języka angielskiego. Lotnictwo jest jego największą pasją. Świetnie sprawdza się w naszym zespole jako instruktor samolotowy oraz wykładowca przedmiotów do PPL(A) oraz FI(A). Robert do swej pracy podchodzi z pełnym profesjonalizmem, jest wymagającym pedagogiem, potrafi przekazać wiedzę uczniom. 

 Agnieszka Kądziołka- Instruktor

Pilot instruktor z licencją zawodową CPL(A) i nalotem ponad 500h.
Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczęła w 2011 roku w Aeroklubie Gliwickim od szybowców, jednak szybko zaczęło jej brakować silnika ;)
Zdecydowanie lepiej czuje się w samolocie i swoją pasją zaraża innych w lotach zapoznawczych pokazując świat z góry.
W wolnym czasie lata również na samolotach ultralekkich.
Z wykształcenia magister inżynier, absolwentka Politechniki Śląskiej na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, zawodowo specjalizuje się w marketingu internetowym.
Jej dewizą życiową jest: Miej cierpliwość. Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe.

Agnieszka Kądziołka.jpg
bottom of page