Instruktorzy

 

 

 

Przemysław Piekarski  - Instruktor, Kierownik Odpowiedzialny

Przygodę lotniczą rozpoczął w 1989 roku od szkolenia szybowcowego w Aeroklubie Gliwickim. Rok później był już posiadaczem licencji pilota szybowcowego. Szkolenie samolotowe rozpoczął parę lat później również w Aeroklubie Gliwickim na pięknym   i zarazem wymagającym samolocie Zlin 526f. Dalsze doświadczenie samolotowe rozwijał na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku Pilotaż. Uzyskał tu licencję pilota samolotowego zawodowego z uprawnieniami IR i ME. Instruktorem lotniczym jest od 1997 roku. Najpierw szkolił na szybowcach, kilka lat później także na samolotach. W międzyczasie latając jako pilot w liniach lotniczych, najpierw Prima Charter, później Air Italy Polska zdobywał doświadczenie w lotach na samolotach rejsowych po Europie, do Afryki i przez Atlantyk do Ameryki Południowej na samolotach Boeing 757 i Boeing 767.
Nalot ogólny 4800 godzin w tym jako instruktor 2400 godzin. Ilość godzin spędzonych na ziemi, nadzorując loty uczniowskie, nie sposób policzyć. Tych godzin się nie zapisuje, a jest ich znacznie więcej.
Jest miłośnikiem szybownictwa. Będąc jeszcze juniorem wywalczył Szybowcowe Mistrzostwo Polski Juniorów. W całorocznych zawodach szybowcowych zdobył także Puchar im. Ryszarda Bitnera. Pomimo, że zaprzestał latać wyczynowo na szybowcach, dalej udziela się w tej dyscyplinie sportowej na różne sposoby. W 2011 roku został powołany na stanowisko Trenera Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. W roku 2013 jego podopieczni zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Świata Juniorów. 

Pod koniec 2013 roku zaczął myśleć o założeniu własnej szkoły latania. W pierwszej połowie 2014 roku zaczęły się już poważne przygotowania, by w grudniu 2014 uzyskać Certyfikat Zatwierdzonej Organizacji Szkolenia Lotniczego HelenAir. Muzą do powstania szkoły, była jego żona Helena :)

 

Ireneusz Paś - Instruktor, Kierownik Szkolenia
Szymon Starosolski - Kierownik ds. Bezpieczeństwa
Tomasz Rubaj - Instruktor
Mateusz Komorowski - Instruktor

Paweł Gumowski - Instruktor

Piotr Rogut - Wykładowca
instruktor kontroler ruchu lotniczego, pilot szybowcowy i samolotowy, absolwent Politechniki Warszawskiej na wydziale Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa. Prowadzi zajęcia z Prawa Lotniczego i Aviation English, a także tłumaczy dokumenty lotnicze  z języka angielskiego. Piotr jest także egzaminatorem Aviation English w systemie TEA.
Tomasz Rusecki - Wykładowca

na samolotach  lata od 2009 roku. Pomimo, iż jego staż w lotnictwie nie jest najdłuższy, to jednak latał już na wielu typach samolotów. Latanie rozpoczął od Cessny 152, poprzez PZL M20 Mewa do Pilatusa PC12. Na tym ostatnim lata jako drugi pilot, zdobywając doświadczenie, dla uprawnień dowódczych. Stale wykonuje loty VFR i IFR w przestrzeniach kontrolowanych, polskich oraz europejskich (Austria, Niemcy, Czechy, Ukraina). W lataniu ceni sobie profesjonalizm oraz oddanie się sprawie lotniczej. Stara się, aby jego uczniowie zawsze wynosili jak najwięcej z zajęć. Jest instruktorem teoretycznym dość wymagającym. Na zajęciach teoretycznych Tomek pokaże jak poprawnie zaplanować lot oraz jak nawigować.

 

Lotnisko Bazowe

Kamień Śląski EPKN

ul. Lotnicza 5-7

47-325 Kamień Śląski

Konto bankowe:

Idea Bank: 02 1950 0001 2006 0610 9536 0002

© 2014 by HelenAir

Proudly created with Wix.com

Dostępność 7 dni w tygodniu
Kontakt 

+48 882 523 090 

p.piekarski@helenair.pl

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Google Clean
  • YouTube Clean
Zgłoś się do Nas !
Zaznacz zgodę
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now