top of page

Instruktorzy

 

 

 

Przemysław Piekarski  - Instruktor, Kierownik Odpowiedzialny

Przygodę lotniczą rozpoczął w 1989 roku od szkolenia szybowcowego w Aeroklubie Gliwickim. Rok później był już posiadaczem licencji pilota szybowcowego. Szkolenie samolotowe rozpoczął parę lat później również w Aeroklubie Gliwickim na pięknym   i zarazem wymagającym samolocie Zlin 526f. Dalsze doświadczenie samolotowe rozwijał na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku Pilotaż. Uzyskał tu licencję pilota samolotowego zawodowego z uprawnieniami IR i ME. Instruktorem lotniczym jest od 1997 roku. Najpierw szkolił na szybowcach, kilka lat później także na samolotach. W międzyczasie latając jako pilot w liniach lotniczych, najpierw Prima Charter, później Air Italy Polska zdobywał doświadczenie w lotach na samolotach rejsowych po Europie, do Afryki i przez Atlantyk do Ameryki Południowej na samolotach Boeing 757 i Boeing 767.
Nalot ogólny 6200 godzin w tym jako instruktor 5000 godzin. Ilość godzin spędzonych na ziemi, nadzorując loty uczniowskie, nie sposób policzyć. Tych godzin się nie zapisuje, a jest ich znacznie więcej.
Jest miłośnikiem szybownictwa. Będąc jeszcze juniorem wywalczył Szybowcowe Mistrzostwo Polski Juniorów. W całorocznych zawodach szybowcowych zdobył także Puchar im. Ryszarda Bitnera. Pomimo, że zaprzestał latać wyczynowo na szybowcach, dalej udziela się w tej dyscyplinie sportowej na różne sposoby. W 2011 roku został powołany na stanowisko Trenera Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. W roku 2013 jego podopieczni zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Świata Juniorów. 

Pod koniec 2013 roku zaczął myśleć o założeniu własnej szkoły latania. W pierwszej połowie 2014 roku zaczęły się już poważne przygotowania, by w grudniu 2014 uzyskać Certyfikat Zatwierdzonej Organizacji Szkolenia Lotniczego HelenAir. Muzą do powstania szkoły, była jego żona Helena :)

 

Ireneusz Paś - Instruktor, Kierownik Szkolenia
Szymon Starosolski - Kierownik ds. Bezpieczeństwa
Grzegorz Francik - Instruktor

 

Absolwent Politechniki Opolskiej Wydziału Mechanicznego. Przygodę lotniczą rozpoczął

w 1999 roku od szkolenia paralotniowego na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Kolejnym etapem rozwoju było szkolenie lotniowe w szkole Aeromania w Mieroszowie w roku 2014. Ogólne doświadczenie lotniowe i paralotniowe (swobodne i z napędem) ok. 800 godzin w powietrzu. Kolejnym krokiem był kurs PPL w HelenAir w roku 2018 i przejście ze skrzydła miękkiego i usztywnionego na sztywne samolotowe. W roku 2020 uzyskał uprawnienia instruktora samolotowego FI(A)- do szkoleń LAPL, PPL, VFR NOC, uprawnienia IR/SE, oraz licencję CPL(A). Obecnie ogólny nalot na samolotach klasy SEP(L) ok. 1500 godzin w tym jako instruktor 1150 godzin.

Jak twierdzi, pasja przerodziła się w zawód, a łącząc te 2 rzeczy w ogóle sie nie pracuje :).

20200428_092730.jpg

Paweł Gumowski - Instruktor

Z lotnictwem związany od 2010 roku, w którym ukończył szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Gdańskim. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Doświadczenie lotnicze zdobywał holując szybowce, zrzucając skoczków spadochronowych oraz wykonując przebazowania samolotów w Polsce i Europie. Nalot na samolotach około 1700 godzin.

Paweł.jpg

     Jacek Boczkowski - Instruktor

Przygodę z lotnictwem rozpoczął już od najmłodszych lat za sprawą tradycji rodzinnej. W wieku 16 lat uzyskał licencję szybowcową, a rok później samolotową turystyczną. Większość lotniczej kariery związany z Aeroklubem Rybnickim, gdzie przez blisko 15 lat zdobywał doświadczenie lotnicze. Holował szybowce na różnego typu samolotach takich jak: ( PZL 104 Wilga, PZL 101 Gawron, Zlin 526 ML), również pilot instruktor na samolotach ultralekkich, na których latał holując  banery. Posiada doświadczenie w lotach dyspozycyjnych na samolocie C182T.

Pilot instruktor z licencją zawodową CPL(A) z uprawnieniem IR/ME

W swojej karierze latał na 20 typach samolotów i szybowców. Z wykształcenia inżynier, absolwent Politechniki Śląskiej na wydziale Mechanicznym Technologicznym. Nalot życiowy ponad 1600h.

Zawsze powtarza, że żadna rzecz na świecie nie daje tyle wolności co posiadanie pasji, a jeśli pasją jest lotnictwo, to mówi samo za siebie 😉.

received_639375516698014.jpeg

     Anna Żmudka - Instruktor

Pilot instruktor z licencją zawodową CPL(A) z uprawnieniami IR/ME oraz egzaminator Aviation English w systemie ELPAC. Z wykształcenia inżynier, absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, na kierunku lotnictwo i kosmonautyka, specjalność pilotaż, gdzie ukończyła zintegrowane szkolenie do Frozen ATPL(A). Z lotnictwem jest związana od 2014 roku, a swój ogólny nalot liczący ok. 500 godzin zdobywała w Polsce i za granicą na kilkunastu typach samolotów od ultralekkiego Virusa po dwusilnikowego Pipera Seneca. Jest najmłodszym i najniższym instruktorem w naszej kadrze, ale szkolącym na wysokim poziomie :)

IMG_20180529_075630_2.jpg
     Piotr Rogut - Wykładowca
instruktor kontroler ruchu lotniczego, pilot szybowcowy i samolotowy, absolwent Politechniki Warszawskiej na wydziale Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa. Prowadzi zajęcia z Prawa Lotniczego i Aviation English, a także tłumaczy dokumenty lotnicze  z języka angielskiego. Piotr jest także egzaminatorem Aviation English w systemie TEA.
Tomasz Rusecki - Wykładowca

na samolotach  lata od 2009 roku. Pomimo, iż jego staż w lotnictwie nie jest najdłuższy, to jednak latał już na wielu typach samolotów. Latanie rozpoczął od Cessny 152, poprzez PZL M20 Mewa do Pilatusa PC12. Na tym ostatnim lata jako drugi pilot, zdobywając doświadczenie, dla uprawnień dowódczych. Stale wykonuje loty VFR i IFR w przestrzeniach kontrolowanych, polskich oraz europejskich (Austria, Niemcy, Czechy, Ukraina). W lataniu ceni sobie profesjonalizm oraz oddanie się sprawie lotniczej. Stara się, aby jego uczniowie zawsze wynosili jak najwięcej z zajęć. Jest instruktorem teoretycznym dość wymagającym. Na zajęciach teoretycznych Tomek pokaże jak poprawnie zaplanować lot oraz jak nawigować.

 

bottom of page